Все, що треба знати про тестування PISA-2018 в Україні

2018-02-22

/Files/images/piza/cover_pisa3.png

Все, що треба знати про тестування PISA-2018 в Україні

Цього року Україна вперше візьме участь у Програмі міжнародного оцінювання учнів (PISA). Мета дослідження — визначити, наскільки діти можуть використовувати шкільні знання й уміння в реальному житті, тобто в умовах можливих труднощів і викликів. Тестування пройде з 15 квітня по 26 травня.

/Files/images/piza/pisa-1.png

Про те, чому дослідження PISA з’явилося саме зараз

МОН перебуває в активній фазі реформування системи освіти, тому рішення долучитися до міжнародних порівняльних досліджень виглядає абсолютно логічним. Адже дуже складно зсередини подивитися на систему.

Дослідження PISA заснувала Організація економічного співробітництва та розвитку (OECD). Вона стимулює країни до участі. OECD потрібне широке коло охоплення, тому що вони хочуть мати обґрунтовані висновки про освіту у світі.

Україна була останньою великою європейською країною, яка не брала участі в дослідженні, отож організатори були дуже раді вітати нас. Ми доповнили європейську складову.

У PISA завжди є три основні галузі: читання, математика і природничі науки.

Провідна галузь у цьому році — читання. Це означає, що всі учні матимуть завдання із читання у своїх тестових зошитах.

Інші дві галузі будуть представлені варіативно: залежно від версій зошита учні отримають або завдання з математики, або з природничих наук, або одразу з двох галузей.

У дітей будуть різні тестові зошити (30 версій), що унеможливить списування.


Про те, як обиратимуть учнів для тестування
Це буде незалежна вибірка. На основі даних про заклади освіти України міжнародна агенція WESTAT сформувала списки потенційних учасників вибірки.
Ці заклади освіти подають нам перелік абсолютно всіх учнів 2002 року народження. Далі завантажуємо ці дані міжнародним партнерам, а вони нам видають списки назад, де вже є перелік школярів, які проходитимуть тестування.

Про те, як проходитиме тестування

У певний день, який визначать окремим графіком, представник нашої організації або інститутів післядипломної педагогічної освіти, приїде до навчального закладу. Він матиме із собою тестові зошити й анкети в захищених пакетах. А навчальний заклад забезпечить аудиторію.

Представники підготують приміщення: розкладуть тестові зошити, перевірять, щоб усі вони були промарковані. Далі діти займуть свої місця та впродовж години писатимуть першу частину тестування. Потім — перерва 10 хвилин і друга частина тестування. Далі — знову перерва і потім анкетування.

Анкетування — це опитування, яке допомагає вивчити зв’язок між тим, як учні виконують тестові завдання, і чинниками, які можуть на це впливати. Наприклад, соціально-економічні умови життя сім’ї учня, ставлення дітей до навчання тощо.

Кiлькiсть переглядiв: 74